Bakanımızın Teknopark Ziyareti

Bakanımızın Teknopark Ziyareti

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın Fikri Işık, 29 Eylül Salı günü Kocaeli Üniversitesi Teknopark Anonim Şirketi’ni ziyaret etti. Bakan Fikri Işık’a Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Başiskele Kaymakamı Ali Partal ve Teknopark Genel  Müdürü Sadık Semizoğlu da eşlik etti.

29 Eylül Salı günü T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık KOÜ Teknopark Anonim Şirketi’ni ziyaret etti. Işık, Teknopark’a ulaştıktan sonra kendisine hazırlanan sunum için, toplantı odasına geçti. Sunum, basın mensuplarına kapalı gerçekleştirildi.

Sunum sonrası binanın çatısına çıkıp ek binalar için arazi ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Işık, kameralara kısa bir açıklamada bulundu. Konuşmasında Teknopark arazisine yapılacak yeni binaların müjdesini veren Işık; Türkiye’de şuan kaç Teknopark var ve ihtiyacı karşılıyor mu? sorusuna ise “Türkiye’de şu an 61 Teknopark var ve bunun 46 ‘sı faal,  2002 yılında sadece 2 Teknopark vardı. Yenileri içinde çalışmalar sürüyor” cevabını verdi.

Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Teknopark Anonim Şirketi’ne yeni yapılacak binaların da haberini veren Bakan Işık;” Kocaeli Teknopark’ ta doluluk oranının % 100, bu durum yeni bina ihtiyacını doğuruyor ve yapılacak. Bu binaların yapımına 2016 yılında başlanacak. Biz de bakanlık olarak desteğimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

Bakan Işık, bölgede geliştirilip üretim aşamasına gelen Bakanlıktan ‘Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi’ alan Mikro HES Elektrik Üretim Santral projesini inceleyerek ziyaretine son verdi.

 


 

Copyright © 2014 Teknopark A.Ş.

FacebookTwitter

Yasal Uyarı

LuckyEye